kuhi
20 بهمن 1401 - 11:26

شورای تامین فرهنگی در قزوین راه اندازی می شود

استاندار قزوین گفت: خیلی از مباحث امنیتی در وهله نخست امنیتی نبوده اند و برخواسته از موضوعات فرهنگی و اجتماعی بوده اند، به همین دلیل استان قزوین به دنبال راه اندازی شورای تامین فرهنگی می باشد تا بدین وسیله مسائل فرهنگی و اجتماعی مشخص و با یک برنامه ریزی مناسب اقدام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمدمهدی اعلایی صبح امروز در جریان دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین اظهار کرد: دهه فجر امسال با سال های گذشته تفاوت هایی دارد که یکی از حوزه های شاخص این تفاوت در موضوعات فرهنگ و هنری مشاهده می شود، تفاوتی که با تدابیر مدیریتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحقق پیدا کرده است و این تدابیر تبدیل به یک شاخص جدید در مسیر فرهنگی کشور شده است.

وی افزود: مردم به دنبال اعتقادات و باورهای دینی هستند و خوشبختانه در دوره جدید وزارت ارشاد کسانی روی کار آمده اند که برخواسته از خواست مردم هستند و به طور قطع تحولات اساسی در این دوره اتفاق خواهد افتاد. 

استاندار قزوین اضافه کرد: دشمنان برای ایام دهه فجر نقشه های زیادی در حوزه فرهنگ و هنر کشیده بودند ولی با لطف و مدد خداوند و تلاش های وزارت فرهنگ و ارشاد این ایام تبدیل به ریل گذاری جدیدی در مسیر فرهنگ و هنر می شود.

اعلایی تصریح کرد: مجموعه مدیریتی استان قزوین در دوره اخیر با توجه به توصیه های نماینده ولی فقیه در استان اقدامات خوبی در حوزه فرهنگی و اجتماعی انجام داده است و در این استان ایده هایی در حوزه فرهنگی و اجتماعی دنبال می شود که به طور قطع منشا اثرخواهد بود.

وی اضافه کرد: خیلی از مباحث امنیتی در وهله نخست امنیتی نبوده اند و برخواسته از موضوعات فرهنگی و اجتماعی بوده اند، به همین دلیل استان قزوین به دنبال راه اندازی شورای تامین فرهنگی می باشد تا بدین وسیله مسائل فرهنگی و اجتماعی مشخص و با یک برنامه ریزی مناسب اقدام شود.

اعلایی گفت: ایجاد شهرک تولید محتوا یکی از نقایصی است که در سطح کشور وجود دارد و باید مورد توجه قرار گیرد، موضوعی که راه اندازی آن در مصوبات سفر رئیس جمهور به استان قزوین لحاظ شده است و اوقاف متولی سرمایه گذاری فیزیکی شده و به دنبال اقدامات نرم افزاری آن هم هستیم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029344