kuhi
20 بهمن 1401 - 11:58

رئیس جمهور برای ایجاد بازارچه صنایع دستی در ورودی شهرها دستور داد

ضرغامی از دستور رئیس جمهور مبنی بر ایجاد بازارچه صنایع دستی در ورودی شهرها خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی در حاشیه دیدار با استانداران کشور در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی که اکنون در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران در حال برگزاری است، گفت: بنابه دستور آیت‌الله رئیسی در ورودی هر شهری باید یک بازارچه صنایع‌دستی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: هر استان برای توسعه فعالیت‌هایی که دارد باید یکی دو مورد را محور قرار دهد. یکی از این محورهای مهم گردشگری است. گردشگری اگر رونق بگیرد اشتغال ایجاد می‌کند، توزیع ثروت دارد و حتی مسائل امنیتی و سیاسی را برطرف می‌کند. راه افزایش درآمد استان‌ها گردشگری است. چرا که گردشگری یک حوزه اقتصاد بنیان است. استانداران در مدت مسئولیت اقدامات تأثیرگذاری را در حوزه گردشگری انجام دهند تا برای مردم یادگار بماند.

وی به تأمین زیرساخت‌های گردشگری اشاره کرد و افزود: در موضوع سرویس‌های بهداشتی که یکی از مسائل مهم در حوزه گردشگری است کارها را داریم جلو می‌بریم. با وزارت راه در این باره صحبت شده است. برنامه‌ریزی این است که در محل‌های مناسب مکان‌هایی در قالب سرویس بهداشتی، نمازخانه و یکی دو فروشگاه و غرفه و نیز چند تابلوی معرفی جاذبه‌ها احداث شود. این موضوع مصوب شده است و در تمام شهرها و استان‌ها این موضوع قابلیت اجرا دارد.

ضرغامی اضافه کرد: خیلی وقت‌ها یک سرمایه‌گذار در استان معطل موضوعی است. یکی باید زیر میز بزند و مشکل او را برطرف کند. ما تفویض اختیار به مدیران کل استانی دادیم و این تفویض اختیار در موارد لازم به استانداران نیز داده می‌شود تا به ما در اجرای مأموریت‌های این وزارتخانه کمک کنند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: البته زمانی که صحبت از گردشگری می‌کنیم حتماً صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی را نیز شامل می‌شود. اصلاً مهم نیست اقدامات و پروژه‌ها به اسم چه کسی یا چه نهادی انجام می‌شود. مهم این است که کار به خوبی انجام شود و پیگیری شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029415