kuhi
14 بهمن 1401 - 14:33

بهره‌برداری از بالگرد هجومی تمام ایرانی/ تولید ۷۵۰ محصول دفاعی در کشور

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز ساخت موتورهای جت هماپیماها، ساخت انواع هواپیماهای جنگنده و هواپیماهای مسافری و‌ باری را از دیگر دستاوردهای نظامی کشور برشمرد و گفت: در نیروی دریایی انواع بالگرد تولید می‌شود که چند روز آینده بالگرد تمام ایرانی هجومی به بهره‌برداری خواهد رسید که ما خداوند را از بابت این نعمت‌ها شاکر هستیم و هر روز با توان و اراده بالاتر اقدام خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سرتیپ دوم خلبان رضا یوسفی، فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و‌ سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای اعظم امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به ۱۹ بهمن‌روز نیروی هوایی، اظهار کرد: مفهوم ایام الله به معنی این است که تمام روزها که دارای عظمت در طول تازیخ بشریت باشد و ظلمی خاموش شود را شامل ‌شود؛ یعنی روزی که کشتی نوح در ساحل نشست و آتش برای حضرت ابراهیم خاموش شد همگی ایام الله است و در همین راستا دهه فجر نیز از همین حیث یک ایام الله است. 

وی ادامه داد: در آیه ۵ سوره ابراهیم(ع) آمده است که حضرت موسی قوم یهود را با ماموریت خارج کردن آنها از ظلم حاضر شد و خداوند در قرآن فرموده است که آن روز ایام الله را ذکر کرده است. 

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز با بیان اینکه انقلاب مردمی ملت ایران در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید، نعمت بزرگی بود که با ویژگی و تفاوت‌های آشکار از سمت خدا به مردم ایران نازل گردید، ادامه داد: اولین قدم این انقلاب استقلال، آزادی، حرمت و اختیار بود که الان هم که در ایستگاه ۴۴ قرار داریم دستاوردهای زیادی به ثمر نشسته است. 

یوسفی گفت: بر همه ما واجب است که شاکر این انقلاب باشیم؛ بر خود این فرض را داریم که باید جایگاه کشور و طرفداری و اهدای جان خویش از این فرصت و امنیت کشور را حفظ کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه باید طمع‌کاران خارجی و فریب خوردگان داخلی را با ناامیدی روبرو کنیم، گفت: نباید اجازه دهیم که یاس اجتماعی بر ما مستولی شود بلکه باید همیشه شاکر بوده و اندکی به گذشته کشور نگاه کنیم و آن را با دستاوردهای فعلی و برنامه‌های آتی مقایسه کنیم. 

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز خاطرنشان کرد: آنهایی که قبل انقلاب و بعد انقلاب را دیده‌اند حرف‌های بنده را بیشتر درک می‌کنند. 

یوسفی با بیان اینکه دنیا در این ۴۴ سال فرق کرده و ایران اسلامی هم در این مدت چندین برابر تغییر کرده است، افزود: شرایط اجتماعی، روحیه و رفتار و گفتارها عوض شده و الان مردم فرصت تحلیل و گفتمان دارند و آزادی و استقلال دارند؛ نعمت‌های خدا عوض شده که برای درک این موضوع دستاوردهای انقلاب را بهتر است مرور کنیم. 

وی با اشاره به برخی دستاوردهای دفاعی انقلاب که باعث ایجاد رعب و وحشت دشمنان نظام شده است، گفت: حضور در فضا( ایران اسلامی امروز در فضا به صورت خودکفا و با استقلال کامل حضور دارد و تمام تجهیزات مرتبط با حضور در فضا داخلی و ساخت موشک ماهواره‌بر و ماهواره‌ها در خود‌ کشور انجام می‌گیرد) که در این بخش در رتبه بندی جهانی رتبه یازده جهان از بابت توسعه فضایی داریم،

تولید ۷۵۰ محصول دفاعی در کشور

یوسفی ادامه داد: همچنین در نانو و فناوری مرتبط با آن در رتبه ۱۶ قرار گرفتیم و در حوزه دفاعی موشک‌ که حریف در منطقه نداریم که در صنایع دفاعی در حال حاضر ۷۵۰ محصول دفاعی در حال تولید است و‌ نیازمندی کامل داخلی خود را تامین می‌کنیم و به کشورهای دوست هم صادر می‌کنیم. 

وی ادامه داد: در تولید پهبادهای مختلف بومی عمل می‌کنیم که در این خصوص دیدید که در فضای مجازی معاندین چه بلوایی می‌کنند زیرا اولا ناراحتند که ما در این خصوص تولید داخلی داریم و دوما از این ناراحتند که نمی‌دانند ما چه چیزهایی تولید می‌کنیم. 

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز به صحبت‌های اخیر فرمانده تروریستی سنتکام که اعتراض کرده است که در مقابل قدرت پهپادی ایران امکان دفاع ندارند اشاره کرد و گفت: او تاکیدا گفته است که برای موشک‌های جمهوری اسلامی ایران برنامه موثری ندارند. 

گزارش فارس حاکی است، یوسفی در ادامه ساخت موتورهای جت هماپیماها، ساخت انواع هواپیماهای جنگنده و هواپیماهای مسافری و‌ باری را از دیگر دستاوردهای نظامی کشور برشمرد و گفت: الحمدالله روی پای خود ایستاده‌ایم و استقلال کامل در ساخت و‌ تولید داریم. 

وی افزود: ساخت هواپیماهای صاعقه، آذرخش و‌کوثر و انواع دیگر که همگی افتخار و اقتدار است از این خودباوری کشور است. 

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز  با بیان اینکه در حوزه کشف و شناسایی انواع رادار و سامانه پدافندی باور ۳۱۳ را داریم، ادامه داد: همانی که چشمان مظلومان جهان به آن است که آن را دریافت و استفاده کنند. 

یوسفی گفت: در نیروی دریایی انواع بالگرد تولید می‌شود که چند روز آینده بالگرد تمام ایرانی هجومی به بهره‌برداری خواهد رسید که ما خداوند را از بابت این نعمت‌ها شاکر هستیم و هر روز با توان و اراده بالاتر اقدام خواهیم کرد. 

وی در در خصوص دستاوردهای غیردفاعی به فرمایشات روز یکشنبه همین هفته رهبری در دیدار با جمعی از کارافرینان اشاره کرد و گفت: ایشان تاکید کردند که بر روی کالاهای تولیدی خودتان به فارسی بنویسید «ساخت ایران»؛ همچنین رهبر معظم انقلاب فرمودند که در سال‌های آتی این ساخت ایران مورد جستجوی اکثر مردم جهان خواهد بود.

وی متذکر شد: ما شرمنده هستیم که دیر به برخی حرف‌های رهبری رسیدیم؛ یعنی روزی که رهبری از شبیخون فرهنگی گفتند ما دیر فهمیدیم و یا آن نام سال‌ها را اقتصاد نامگذاری کردند ما چند سال بعد متوجه شدیم؛ روزی که رهبری به جهاد تبیین تاکید کردند الان می‌بینید که این ناآرامی‌ها چه کار کرد در حالی که اگر مطیع محض ایشان بودیم می‌دیدیم چه میزان در امنیت هستیم. 

وی ادامه داد: جهاد تبیین اگر به موقع انجام شود جوانان ما جوانان سالم و مومن و انقلابی خواهند بود زیرا همین جوانان قرار است تمدن بزرگ ایرانی اسلامی را در این سرزمین ایجاد کنند و تحویل مولایمان آقا امام زمان(عج) بدهند. 

یوسفی با تاکید بر اینکه در حوزه غیردفاعی شرایط در قبل از انقلاب اوضاع وخیم بود یعنی به غیر از چند شهر مابقی رها بودند و در محرومیت کامل بودند، ادامه داد: اما به یمن و‌ برکت انقلاب اسلامی ایران،  پوشش مراقبت‌های بهداشتی، پی اچ سی جمعیت شهری و روستایی را بیش از ۹۰ درصد پوشش می‌دهد، در تولید تجهیزات پزشکی در داخل کشور، افزایش امید به زندگی به ۷۷ سال رسیده است و همچنین  در رتبه ۱۴ در علوم و فیزیک‌ و زیست مولکولی هستیم و پوشش حداکثری گاز در تمام شهرها و روستاها، داریم و دستاوردهای همچون هسته‌ای اینترنت، نفت و ساخت پالایشگاه از دیگر افتخارات است که همگی کار جوانان ایرانی است. 

وی گفت: همه چیز ۱۰۰ درصد خوب نیست و قطعا نارضایتی‌ها است و باید تلاش کنیم تا آن نقصان‌ها را جبران کنیم. 

این فرمانده ارتشی خاطرنشان کرد: در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ تعدادی از افسران و همافران بیعت تاریخی خود را با ولایت زمان انجام دادند و پیامد زیادی داشت که یکی از آنها عکس تاریخی منتشر شده و انتشار گسترده آن خیلی از معاندین که برنامه زیادی برای ارتش داشت با دیدن این عکس پنبه شد. 

وی ادامه داد: این حرکت ارتش باعث شد تا مردم به ارتش نزدیک شود بصیرت نهاجا بزرگترین دستاورد بود. 

پایان پیام/۶۰۰۳۰

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016813