kuhi
19 بهمن 1401 - 23:06

هشدار پلیس راه ایلام به رانندگان در پی برودت هوا/ با احتیاط رانندگی کنید

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: در پی بارش باران و برف و لغزندگی جاده ها از رانندگان می خواهیم ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی با احتیاط کامل رانندگی کنند.

سرهنگ ابوالفضل کهزادی رئیس پلیس راه استان شامگاه امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام  از لغزندگی سطح جاده ها در پی بارش باران و برف طی ساعات آینده خبرداد و گفت: با توجه بارش باران وبرف و در پی آن یخ زدگی ، سطح جاده ها به ویژه در محور های کوهستانی از رانندگان می خواهیم از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

وی افزود: از رانندگان می خواهیم با احتیاط و توجه کامل به جلو و پرهیز از سرعت ، سبقت و تجاوز به چپ رانندگی کنند. و  زنجیر چرخ حتما به همراه داشته باشند همچنین در محورهای کوهستانی با احتیاط کامل رانندگی کنند.

رئیس پلیس راه ایلام تصریح کرد: رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب از مهمترین مواردی است که در پیشگیری از تصادفات در جاده های لغزنده مؤثر بوده و در هنگام تردد بدون عجله وشتاب رانندگی نمایند.

این مقام مسئول اظهار کرد: به رانندگان توصیه می شود ؛ قبل از سفر با شماره تلفن 141 اداره کل راهداری تماس گرفته و از وضعیت جوی راه‌ها مطلع شوند.

پایان پیام/

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028629