kuhi
20 بهمن 1401 - 13:51

۱۰ عملیات مقاومتی فلسطینیان علیه صهیونیست‌ها

رزمندگان مقاومت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ عملیات مقاومتی علیه صهیونیست‌ها انجام داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مرکز اطلاع رسانی فلسطین «معطی» اعلام کرد که 10 عملیات مقاومتی در کرانه باختری و بیت المقدس علیه صهیونیست‌ها صورت گرفته است که مهمترین آنها 4 عملیات تیراندازی، پرتاب کوکتل مولوتف مواد منفجره و مقابله با حملات شهرک‌نشینان صهیونیست بوده است.

رزمندگان مقاومت با یورش شهرک‌نشینان صهیونیستی در نزدیکی شهرک «حلمیش» کردند  و طی این مقابله یک شهرک نشین مجروح شد.افراد مسلح نیز ایست بازرسی نظامی «الجلمه» در جنین را هدف قرار دادند.

جوانان فلسطینی همچنین با دو حمله شهرک نشنیلن صهیونیستی مواجه شدند و در 3 نطقه در نقطه در رام الله و نابلس درگیری رخ داد که طی آن جوانان به سمت نیروهای اشغالگر سنگ پرتاب کردند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین «معطی» تاکید کرد که   1448 عملیات مقاومتی را در ژانویه گذشته رصد کرد که منجر به کشته شدن 7 اسرائیلی و زخمی شدن 48 تن دیگر شد و این درحالی است که 35 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.

شبکه 13 رژیم صهیونیستی  نیز در گزارشی اعلام کرد که  فلسطینیان در ماه ژانویه  2023 ،  900 عملیات علیه صهیونیست‌ها در کرانه باختری انجام داده‌اند. بر اساس این گزارش، طی این یک ماه، 692 عملیات پرتاب سنگ، 103 عملیات پرتاب کوکتل مولوتف، 77 عملیات پرتاب بمب، 51عملیات تیراندازی، 5 عملیات زیرگرفتن با خودرو و سه عملیات با سلاح سرد در کرانه باختری علیه  صهیونیست‌ها انجام شده است.

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر  انجام 900 عملیات  مقاومتی  در سرزمین‌های اشغالی در یک ماه توسط رزمندگان مقاومت،  ارتش صهیونیستی از ترس تشدید تنش‌ها در آستانه ماه مبارک رمضان به حالت آماده‌باش درآمده است و وزیر تندرو صهیونیستی هم دستور داده مجوز حمل سلاح برای شهرک‌نشینان هر ماه به پنج برابر افزایش یابد تا صهیونیست‌ها از جان خودشان دفاع کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی نیزاعلام کرد که چندین اقدام پیشگیرانه از جمله نیروهای تهاجمی خود را تقویت خواهد کرد تا بتواند عملیات‌های فلسطینی‌ها را خنثی کند. بر اساس این گزارش، نیروهای دفاعی نیز به حدود سه گردان افزایش خواهد یافت.

سازمان امنیت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که افزایش محسوس تعداد هشدارها درباره احتمال انجام عملیات مسلحانه در هفته‌های اخیر افزایش سه برابری نسبت به دوره قبل داشته است.

اخیرا روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نوشت که روزانه چندین عملیات فلسطینیان علیه اسرائیلی‌ها صورت می‌گیرد و تعداد عملیات هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود.

چند روز گذشته کارشناسان اسرائیلی هشدار دادند که کرانه باختری در آستانه انتفاضه سوم و بزرگی است که احتمالا با فرا رسیدن ماه (مبارک) رمضان شدت خواهد گرفت. در سال جاری میلادی صحنه فلسطین شاهد شدت گرفتن ضرب آهنگ مقاومت است که می‌تواند تا سطح شکل‌گیری انتفاضه‌ای مسلحانه هم برسد.

 

این مسئله را روزنامه یسرائیل هیوم هم تایید و در یادداشتی تاکید کرد: اوضاع در (سرزمین‌های اشغالی) به شدت متشنج است و به سوی انفجار اوضاع و انتفاضه‌ای فلسطینی پیش می‌رود.

این رسانه نزدیک به نتانیاهو افزود: اوضاع در کرانه باختری مورد توجه هرتسی هالیوی رئیس ستاد ارتش است، زیرا این صحنه امروز در حال جوشش و غلیان است و هیچ روزنه امیدی هم برای پایان آن در افق دیده نمی‌شود.

ناظران معتقدند که این اقدامات در راستای جلوگیری از آغاز انتفاضه فراگیر فلسطینی‌ها در کرانه باختری انجام می‌شود که بسیاری از مسئولان صهیونیستی را نگران کرده است.

همچنین کارشناسان رژیم صهیونیستی معتقدند که این رژیم با بزرگترین چالش خود یعنی تحرکات مسلحانه فلسطینیان در کرانه باختری مواجه است.

چندی پیش، محافل امنیتی صهیونیستی اعلام کردند که کرانه باختری در آستانه انتفاضه جدید قرار دارد و ارتش رژیم صهیونیستی در تقابل با عملیات فلسطینیان در کرانه باختری، با بحران گزینه‌ها مواجه است.

طی چند ماه اخیر یورش‌ نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع‌تر آغاز کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029761