kuhi
20 بهمن 1401 - 10:32

آزادی ۲۲ زندانی بدهکار مالی زندان‌های البرز در دهه مبارک فجر

مدیرکل زندان‌های استان البرز گفت: ۲۲ زندانی بدهکار مالی در ایام الله دهه مبارک فجر از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، علی چهار محالی، مدیرکل زندان‌های استان البرز در جمع اصحاب رسانه، گفت: زندانیان بدهکار مالی و جرایم غیر عمد را در اصطلاح زندانیان غیر بزهکار می‌نامند، چرا که این دسته از زندانیان به دلیل بدهی مالی و شکایت طلب‌کاران راهی زندان شده‌اند و در عمل مرتکب جرمی نشده‌اند، از این رو ستاد دیه به عنوان تنها مرجع رسمی آزادی زندانیان بدهکار مالی در کشور با جذب خیرین و تامین منابع مالی به آزادی این زندانیان کمک می‌کند.

چهارمحالی با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان البرز اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا نیمه بهمن ماه ۳۴۶ زندانی بدهکار مالی از زندان‌های استان البرز آزاد شده اند. مبلغ بدهی این زندانیان قریب به ۲ هزار و پانصد میلیون ریال بوده که با استفاده از منابع ستاد دیه، کمک خیرین، اعطا وام کم بهره و اعسار، این بدهکاران از زندان آزاد شدند.

شایان ذکر است؛ خیرین و مردم نیکوکار می‌توانند کمک‌های خود را با هر مبلغی جهت مشارکت در آزادی زندانیان بدهکار مالی، به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۴۴۴۰۳ و یا شماره حساب ۰۲۱۶۰۸۰۴۶۷۰۰۸ نزد بانک ملی به نام ستاد مردمی دیه استان البرز واریز کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029223